Web tasarım ve yazılım bloğu Herşeyden biraz...

Seo hakkında ipuçları

Seo hakkında ipuçları,seo,arama motoru optimizasyonu,black hat

Sayfa-içi arama motoru optimizasyonu gerekli mi? Dürüst olmak gerekirse, sitenizde yapacağınız arama motoru optimizasyonu, SEO adına yapılması gerekenler listesinin sadece küçük ancak önemli bir kısmını oluşturur. Sadece web sitenizi arama motorları için optimize etmek Google‘da 1 numaraya yükselmenize yetmeyebilir (en azından yüksek rekabete sahip anahtar kelimeler için).
İyi haber ise, sitenizi arama motorları için optimize etmek, hedeflediğiniz sıralamaya yükselmenizde size yardımcı olacaktır.

Sitenizde yapacağınız değişiklikleri, ileride yapacağınız diğer arama motoru optimizasyonu faliyetleri için sağlam bir zemin oluşturmak olarak görebilirsiniz. Bunu, evinizde ne kadar kaliteli malzeme kullanırsanız kullanın, zeminin sağlam olmaması durumunda evinizin depreme dayanıklı olamayacağına benzetebilirsiniz.
Siteniz üzerinde yapacağınız bazı değişiklikler ile, arama motorlarına sitenizin ne hakkında olduğunu söyleyebilirsiniz. Doğru anahtar kelime araştırması ve site-içi optimizasyon tekniklerini kullanarak sağlam bir zemin oluşturabilir ve kaliteli (ve alakalı) içerik …

Arama motoru kayıt hizmetini, arama motorları sonuçları için, web sitenizin ,amaçlanmış doğal (organik veya algoritmik) hedef anahtar kelimeler ile kaliteli trafik ve hacim artışı için yapılan işlemlerine hatasız katkıda bulunmak için yapmaktayım Genellikle bir site arama motorunda ilk sıralarda listelenen siteler veya yüksek derece elde etmiş siteler çok fazla araştırıcı tarafından ziyaret edilirler. SEO farklı tür aramalarında hedefler, bunlar resim arama, lokal arama, veya endüstriyel spesifi dikey arama motorları gibi.

Site güvenilirliğini yükseltmek için bir pazarlama stratejisi olarak, SEO nasıl arama algoritmaları çalışır ve hangi insanlar bu aramayı yapar bu sorulara cevap bulmaktadır. SEO site kodlama, sunum şekli ve yapı gibi arama motoru örümceklerini engelleyen düzeltilebilen sorunları çözmek için çaba sarfeder. Bunlardan başka daha fazla kayda değer çalışmalar olabilir, mesela eşsiz bir site içeriği gibi, ve bu şekilde sitenin daha kolay bir biçimde arama motoru robotları tarafından yakalanacağını kesinleştirir ve sitenin daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Diğer bir tekniksel yapı sınıfı ise ki bunlar SEO kara şapkası veya spamdexing olarak bilinir, link bölümleri, arama terimleri ile tıka basa doldurulmuş sayfaları oluşturmak ve bunlar arama motoru kullanıcılarının tecrübeyle sabitlenir şekilde hayal kırıklığına uğramalarına sebep olmaktadır. Arama motoru eğer bir sitenin bu teknikleri kullandığını tesbit ederse bu siteyi listelerinden kaldırabilir. Arama Motorlarına kayıt öncesi web sitenizin dizayn ve tasarımında yapılacak eksiklikler, yükselme (ranking) pozisyonunu direk etkileyen faktörler arasında en ön sırada yer almaktadır.

Öncelikle Search Engine Submission ; arama motoruna kayıt olarak da bilinir. Danışmanlık alanı olarak yerleşmiş bir terimdir, Müşterilerinin yararına projeler üreteten ve çalışanları evlerinden hizmet verirler. Arama motoruna kayıt yapan tek başlarına veya bir pazarlama firmasının parçası olarak hizmet sunabilirler. Etkili SEO'lar HTML kodlarını değiştirme hizmetini sunabilirler, belki SEO teknikleri web site geliştiricisi ile uyumlu olmaya bilir. arama motoru dostu terimi site dizaynı, menüler, içerik yönetimi sistemi, URL ve alışveriş kısımlarını içeren geniş bir kavramdır ve optimize edilmesi kolaydır

Paylaş:    

  Yorumlar


Bu yazı için henüz yorum yapılmamış.İlk yorumuz siz yapın


  Yorum Yap


 
  Kısaca
Homeofis çalışıyorum ancak gerektiğinde Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir yerde projenize destek verebilirim.

Projenizle ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız benimle iletişim bölümünde bulunan bilgiler aracılığı ile veya iletişim formu ile bağlantı kurabilirsiniz.
  Facebook