Web tasarım ve yazılım bloğu Herşeyden biraz...

Sosyal medyada bulunmanın avantajları

Sosyal medyada bulunmanın avantajları,sosyal medyanin faydalari, sosyal medya seo, sosyal medyada ürün satışı, sosyal medya reklamcılığı

Marka Bilinirliğinde / Şirket Tanınırlığında Artış
Zamanımızın getirdiği sosyal paylaşım ortamlarından olan Facebook'un Türkiye'de kullanıcı sayısı 25 milyonu, Twitter'ın 1 milyonu bulması bireyler tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığını gösterir. Bundan dolayı artık markanızın veya şirketinizin sosyal medya ortamlarında bir yüzü olması gereklidir. Bu fırsat; hedef kitlenize yakınlaşmanızı, karşılıklı bilgi alış-verişi yapabilmenizi, bireylere ulaşabilmenizi ve sizden beklentilerini ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Böylece, müşteri ilişkileriniz devamlılık ilişkisine döner ve yeni müşterilerle tanışma fırsatı doğar.
CRM
Müşteri ve potansiyel müşteri kendisi ile birebir ilgilenen, kedisini tanıyan ve ihtiyacını bilen şirketleri veya markaları kendisine daha yakın hisseder. Hedef kitlenin olumlu veya olumsuz düşüncelerini yanıtlayan ve istekleri doğrultusunda ürün veya hizmetlerini yönlendiren firmalar bireylerin güvenini kazanır. Firma için geri dönüşüm (feedback) , olumlu veya olumsuz tepkilerin gözlenmesi oldukça hızlanır. Müşteri potansiyelinin tanınması firmanızın hedef kitle tarafından kolay ulaşılabilir olmasını sağlar.
sosyal medya danışmanlığı
Doğru Marka İletişimi
Sosyal medya ortamlarında yer almamak bireylerin firmanız hakkındaki düşünce ve fikirlerini öğrenememenize neden olacaktır. Firmanızı tanıtıcı bir sayfanızın olması geleceğe hazırlık için çok büyük bir adım olacaktır.

Satışlarda Artış
İnternet ortamında firmanızın tanınırlığının artması size potansiyel müşterilerin ulaşımını kolaylaştıracak ve onlarla iş yapabilme olasılığınızı artıracaktır. Bu potansiyel müşteriler sitenizin ve sayfanızın özelliklerine göre firmanız hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilecek ve kolaylıkla müşteriniz konumuna geçebileceklerdir.
Trafik Yaratımı
Sosyal medyada ilişki içinde bulunduğunuz bireylerin bilgi edinmeye yönelik araştırmalarında siteniz ziyaret edilecektir. Sosyal medya ortamında bireyleri bilgilendirirken aynı zamanda sayfanızdaki doğru adrese yönlendirilmeleri çok önemlidir. Ziyaret eden bireyi ana sayfaya yönlendirdiğiniz takdirde almak istediği bilgiye ulaşması gecikecek, arama esnasında bireyin zaman kaybına ve sıkılmasına neden olacaktır. Hem sizin hem de bireyin amacına ulaşması gecikecektir. Sosyal medyada yayınlayacağınız mesajlar direkt olarak ilgili linklere yönlendirilmelidir; eğer ilgili bir link yoksa sitenizde uygun bir konu başlığı ile oluşturulmalıdır.
Arama Motorlarında Gelişen Sonuçlar
Sosyal Medyadaki iletişiminiz ve paylaşımlarınız web sitenizin performansını artırıp; arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayacaktır. Bunun dışında şirket ismi ile yapılan aramalarda ilk sayfayı kendinizle ilgili bilgilerle doldurmuş olacaksınız.

Olası Risklerin Önüne Geçmek
Sosyal Medyalarda yer almamak risklerin önüne geçtiğiniz anlamına gelmez, aksine siz yer almadığınızda arkanızdan yapılacak yorumlar cevapsız kalacak; bu da şirketiniz için kötü imaj oluşturacaktır. Diğer yandan karşılıklı iletişime geçmek ve bireylerin yorumlarına cevap vermek sizin internet üzerindeki şirket veya marka imajınızı artıracaktır.

Rekabette Avantaj
Sosyal Medya ortamında bulunup yeni projeler üreten ve yürüten şirketler internet ortamında rakiplerine göre daha fazla avantajlı olacaktır.
 

Paylaş:    

  Yorumlar


Bu yazı için henüz yorum yapılmamış.İlk yorumuz siz yapın


  Yorum Yap


 
  Kısaca
Homeofis çalışıyorum ancak gerektiğinde Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir yerde projenize destek verebilirim.

Projenizle ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız benimle iletişim bölümünde bulunan bilgiler aracılığı ile veya iletişim formu ile bağlantı kurabilirsiniz.
  Facebook