Web tasarım ve yazılım bloğu Herşeyden biraz...

Veri bozulma türleri - Fiziksel hasar

Veri bozulma türleri - Fiziksel hasar,Veri bozulma türleri,Veri bozulma türleri nedir?,Veri bozulma türleri hakkında bilgiler,Veri bozulma türleri tanımı, Fiziksel veri bozulması

Fiziksel hasar
Çok çeşitli arızalar, insan hatalarından ve doğal felaketlerden kaynaklanabilecek depolama ortamına fiziksel hasar verebilir. CD-ROM'lar metalik substratlarını veya boya katmanlarını çizebilir; Sabit diskler, baş çökerleri ve başarısız motorlar gibi birkaç mekanik arızadan herhangi biriyle zarar verebilir; Bantlar kolayca kopabilir. Fiziksel hasar her zaman en azından bazı veri kaybına neden olur ve birçok durumda dosya sisteminin mantıksal yapıları da hasar görür. Başarısız ortamdan dosyalar kurtarılabilmesi için önce herhangi bir mantıksal zararın üstesinden gelinmesi gerekir.

Çoğu fiziksel hasar, son kullanıcılar tarafından tamir edilemez. Örneğin, bir sabit disk sürücüsünün normal bir ortamda açılması, havadaki tozun plakaya yerleşmesine ve plakalı ile okuma / yazma kafası arasında kalmasına ve plakaya daha fazla zarar verecek yeni baş çökmelerine neden olabilmesine ve böylece kurtarma işleminin tehlikeye atmasına neden olabilir. Ayrıca, son kullanıcılar genellikle bu onarımları yapmak için gereken donanım veya teknik uzmanlığa sahip değildirler. Sonuç olarak, veri kurtarma şirketleri, önemli verileri sınıf 100 tozlu ve statiksiz temiz oda kullanan daha saygın olanlarla kurtarmaya sıklıkla başvururlar.

Paylaş:    

  Yorumlar


Bu yazı için henüz yorum yapılmamış.İlk yorumuz siz yapın


  Yorum Yap


 
  Kısaca
Homeofis çalışıyorum ancak gerektiğinde Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir yerde projenize destek verebilirim.

Projenizle ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız benimle iletişim bölümünde bulunan bilgiler aracılığı ile veya iletişim formu ile bağlantı kurabilirsiniz.
  Facebook